Návod na přežití

Přírodní živly 2019

Více
24. čvc 2019 11:29 #7 napsal Profil webu
V této diskuzi se budou sdílet články a informace různých přírodních živlů. Záplavy, vichřice, sesuvy půdy, sopky, zemětřesení atd.
Poděkovali: Jaromír Kožehuba
Téma bylo zamčeno.
Více
26. čvc 2019 15:09 #98 napsal Profil webu
Odpověď od Profil webu na téma Přírodní živly 2019

Rozsáhlé požáry na Sibiři jsou vidět z vesmíru
Požáry v Rusku dosáhly takových rozměrů, že dým z nich lze vidět z vesmíru. Ukázal to snímek zemské observatoře amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Na Sibiři hoří přes dva miliony hektarů lesa, což je rozloha odpovídající čtvrtině České republiky.
celý článek: www.novinky.cz/zahr...-z-vesmiru.html

Téma bylo zamčeno.
Více
26. čvc 2019 15:12 #99 napsal Profil webu
Odpověď od Profil webu na téma Přírodní živly 2019

Sesuv půdy v Tyrolsku uvěznil 80 lidí
Zhruba osm desítek lidí uvěznil na rakouské horské chatě mohutný sesuv půdy, který nastal v dolině Kaunertal v Ötztalských Alpách ve spolkové zemi Tyrolsko. Svah se utrhl ve čtvrtek večer kolem 18:30, když oblast postihla silná bouře s prudkými lijáky a krupobitím, napsal server Tiroler Zeitung.
celý článek: www.novinky.cz/zahr...il-80-lidi.html

Poděkovali: Jana Vítková
Téma bylo zamčeno.
Více
28. čvc 2019 20:01 #118 napsal Prokop Zapletal

Rychlost a míra nynějšího globálního oteplování přesahuje jakýkoliv podobný případ za posledních 2000 let, tvrdí vědci. Slavné historické události, jako malá doba ledová, se podle nich nedají srovnat s mírou oteplování, které jsme svědky v posledním století. Výzkum vědců ukazuje, že argumenty, jež používají takzvaní klimaskeptici, už nadále nejsou platné, napsal zpravodajský server BBC.


Celý článek ZDE
Téma bylo zamčeno.
Více
29. čvc 2019 18:05 - 29. čvc 2019 18:07 #130 napsal Zdeněk Hrubý
Odpověď od Zdeněk Hrubý na téma Přírodní živly 2019
„Lijáky v Rakousku ničily silnice a mosty, odřízly od světa vesnice.
Lijáky, které postihly Rakousko v neděli večer a v noci na pondělí, napáchaly rozsáhlé škody. Nejhorší situace byla v Salzbursku, kde během šesti hodin stoupla hladina řeky Salzach o tři metry. Na některých místech totiž spadlo 150 litrů vody na metr čtvereční."

článek:
www.novinky.cz/zahr...ta-vesnice.html
Poděkovali: Jana Vítková
Téma bylo zamčeno.
Více
01. srp 2019 11:56 #169 napsal Prokop Zapletal

Na Sibiři hoří území o rozloze Belgie, Putin povolal armádu...

Americká televize CBS citovala ze zprávy Světové meteorologické organizace, která varovala před nebývale silnými požáry v Rusku, ale i na Aljašce a v Grónsku. Postupující živel může mít dlouhodobý dopad na klimatické změny a urychlit oteplování, podle meteorologů může i zesílit tání ledovců.


článek:
www.novinky.cz/zahr...armadu-40291712
Poděkovali: Jana Vítková
Téma bylo zamčeno.
Více
04. srp 2019 15:32 #180 napsal Pavel Krajíček
Strach z protržení hráze u Manchesteru sílí. Celé místo zmizí, bojí se místní

Obavy z možného protržení hráze přehrady u severoanglického Manchesteru, kterou poškodily silné deště, v neděli zesílily. Meteorologové totiž varují před příchodem nových lijáků. V sobotu večer bylo evakuováno dalších 55 domů v městečku Whaley Bridge, kde už dříve muselo opustit své domovy na 1500 obyvatel.
celý článek: www.novinky.cz/zahr...-se-mistni.html
Poděkovali: Jana Vítková
Téma bylo zamčeno.
Více
05. srp 2019 10:08 #183 napsal Pavel Krajíček
U nás se o tom moc nemluví, nepíše. Občas nějaká zmínka. Tak vám to možná uniklo, ale od června hoří Sibiř. Hoří miliony hektarů lesů. A dost možná jde o největší požár novodobé historie, který bude mít nedozírné následky!

Požár je tak velký, že nejde jen o místní katastrofu, ale katastrofu globálních rozměrů. Teplo uvolněné při požáru dost možná ovlivňuje teploty na celé planetě. Stejně tak extrémní množství uvolněných zplodin hoření znamená, že spáleniště můžete cítit, ať jste kde jste.
Že jde opravdu o katastrofu extrémních rozměrů svědčí i fakt, že dým z požáru lze snadno pozorovat i z vesmíru...

celý článek: bozpforum.cz/2019/0...ozar-na-sibiri/

Na Facebooku jsem uviděl k tomu komentář od rádoby léčitele Soldána:

"tento děj bude mít dohru i ve vytváření počasí které bude chladné a deštivé. pro podzim sice dobré ale pro sklizen podzimní úrody fatální."

Přílohy:
Poděkovali: Jana Vítková
Téma bylo zamčeno.
Více
06. srp 2019 16:05 #184 napsal Oldřich Pružina
Přemýšlím nad tím, proč právě Sibiř, když se jedná jednak o východní území, které není postižené smrtelnou západní dekadencí, jednak je osídleno jen velice řídce, a žijí tam lidé spíše přírodního zaměření. Samozřejmě, že to svůj důvod má, a bytostní plní jen svoje úkoly, ale to jen takový malý podnět k zamyšlení....
Téma bylo zamčeno.
Více
07. srp 2019 14:40 #185 napsal Pavel Krajíček
Tisíce blesků, vichr lámal stromy jako sirky. Bouře řádily ve Francii a Německu

Silnice proměněné v řeky, v nichž uvázli řidiči se svými vozy. Vylámané stromy, vozovky pokryté vysokou vrstvou bláta, hladiny řek, které stouply během krátké doby o více než metr. Tak dopadl francouzský region Auvergne-Rhône-Alpes, kde v úterý navečer udeřily silné bouře, uvedla televize BFM TV. Podobná situace panuje na jihu Německa, kde po krátké přestávce zuří bouřky od středečního rána, píše server týdeníku Focus.
celý článek: www.novinky.cz/poca...emecku-40292386
Téma bylo zamčeno.
Více
23. srp 2019 14:42 #212 napsal Vratko Laššák
Zásahy bleskom na hrebeni Západných Tatier

V poobedňajších hodinách dňa 22.8.2019 boli záchranári HZS požiadaní o pomoc českou turistkou, ktorá sa nachádzala aj so svojim kolegom na vrchole Baníkova. Obaja boli zasiahnutí bleskom, turistka utrpela poranenie dolnej končatiny, jej kolega bol tlakovou vlnou zhodený do Baníkovského kotla. Záchranári okamžite požiadali o súčinnosť posádku VZZS, ktorá smerovala do Žiarskej doliny, v ktorej panovali nepriaznivé poveternostné podmienky na letecký zásah. Po vylepšení poveternostných podmienok letela posádka VZZS so záchranárom HZS k postihnutým turistom. Pri pacientke bol pomocou navijaka vysadený záchranár HZS, ktorý jej poskytol neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pripravil ju na letecký transport. Žiaľ, turista, ktorý sa nachádzal v Baníkovskom kotli, pri páde niekoľko sto metrov utrpel poranenia nezlučiteľné so životom. Pacientka bola následne letecky transportovaná do doliny, odkiaľ pokračovala s posádkou RZP do nemocnice. Momentálne prebieha pozemný transport telesných pozostatkov nebohého turistu do Žiarskej doliny.

zdroj: www.hzs.sk/typy-akt...padnych-tatier/
Téma bylo zamčeno.
Více
23. srp 2019 18:12 #214 napsal Oldřich Pružina
Po úderu blesku do řetězu u tatranského vrcholu ležely na zemi desítky zraněných

Silná bouřka, která si v Západních Tatrách vyžádala pět mrtvých - čtyři v Polsku a jednoho na Slovensku - a přes sto padesát zraněných, otřásla celým Polskem. Náčelník tatranské záchranné služby TOPR Jan Krzysztof přiznal, že nikdy neviděl nic dramatičtějšího. Těla ležela pod vrcholem 1894 metrů vysokého Giewontu poté, co blesk udeřil do kovového řetězu u cesty na vrchol, kterého se desítky turistů v bouřce držely.

www.novinky.cz/zahr...nenych-40294122
Poděkovali: Jaromír Kožehuba
Téma bylo zamčeno.
Více
28. srp 2019 10:58 #232 napsal Pavel Krajíček
Japonsko zasáhly rekordní lijáky, úřady evakuují 240 tisíc lidí

Japonský ostrov Kjúšú zasáhly rekordní lijáky. Podle meteorologů na část ostrova spadlo naráz takové množství srážek, které je možné zaznamenat jednou za několik desetiletí. Hrozí sesuvy půdy, povodně a další přírodní neštěstí.
celý článek: www.idnes.cz/zpravy...zahranicni_chtl ?
Poděkovali: Jaromír Kožehuba
Téma bylo zamčeno.
Více
28. srp 2019 15:30 #233 napsal Pavel Krajíček
Afriku sužují požáry, jsou třikrát větší než ty v Amazonii

Pozornost světové veřejnosti se poslední dny upírá k požárům v Amazonskému pralese, ale stejným problémům čelí i africké státy Angola, Zambie a Demokratická republika Kongo. Podle dat zveřejněných agenturou Bloomberg jsou tyto požáry dokonce třikrát větší než v Brazílii.
celý článek: www.novinky.cz/zahr...azonii-40294649

Přílohy:
Téma bylo zamčeno.
Více
06. zář 2019 16:37 #240 napsal Pavel Krajíček

Oldřich Pružina napsal: Přemýšlím nad tím, proč právě Sibiř, když se jedná jednak o východní území, které není postižené smrtelnou západní dekadencí, jednak je osídleno jen velice řídce, a žijí tam lidé spíše přírodního zaměření. Samozřejmě, že to svůj důvod má, a bytostní plní jen svoje úkoly, ale to jen takový malý podnět k zamyšlení....Abdrushin píše v přednášce 10. Duchovní úrovně II :

"..Kdyby lidé zůstali takovými, jakými byli v mnou uvedené době...
...Nebyl by také žádný člověk zničen při převratech, které se ve zrajícím vývoji musely čas od času odehrát. Velké katastrofy byly vždy nutností vývoje, avšak ne zániku tak mnohých národů, který s tím býval téměř vždy spojen."
Téma bylo zamčeno.

Návštěvy

Dnes:87
Včera:170
Právě přítomno
1
online

Celkem členů

116 registrovaných
0 dnes
0 včera
1 tento týden
2 tento měsíc

Poslední videa

Návod na přežití

Zachvívání je v této době zesíleno za účelem velké očisty a vychází z všemohoucnosti Boží! Neodolatelně nutí proto každého tvora harmonicky se spoluzachvívat, nebo zahynout v divoké bolesti nejnesmírnějšího zoufalství, které povstane jako následek zatvrzelé svévole v beznaději, kterou s sebou přinese každé konečné poznání falešných cest bez vyhlídek na návrat. Snažte se z toho důvodu osvojit si vědění o Pravdě, která vám poskytuje oporu a bez oklik vede k cíli. 

Abdrushin

 

(celý návod na přežití)

 

Motto

 V blízké době zmohutní toto vyzařování tak, že ve velmi mnoha případech přijde zpětné působení ihned, bezprostředně! To jest ta moc, která brzy poleká pozemské lidi, a které se pak v budoucnosti budou muset obávat! Ale jenom ti se mají doopravdy co obávat, kdo činili bezpráví.

 

Abdrushin

 

Svatý Boží soud

 

Pak přijde zděšení, stud a bázeň, bezmocnost, zoufalství nad sebou, když poznají, že v dosavadní šílené rozumové ješitnosti často považovali za správné to, co bylo opakem toho, co od nich požadovaly zákony Boží. Uvidí, že až dosud žili jen svým vlastním přáním a sloužili tak plíživému temnu místo Světlu. Ba ještě víc, že vůbec nechtěli sloužit, ale jen vládnout za každou cenu, přičemž propadli povrchnosti, která nutila ducha k lenosti.

Budou zmateni sami sebou, právem budou pochybovat o schopnosti svého úsudku a tím propadnou úplné beznaději.

Mezitím se ale bude ustavičně ozývat dunění jejich hroutících se falešných děl, budou znovu a znovu burcováni, aby ve své sklíčenosti nemohli podlehnout únavě, ale aby v trvalém prožívání konečně poznali to, co je Pravda a co jim přinese záchranu...

 

číst celou přednášku

Prodej Poselství Grálu

Nový český překlad necenzurovaného německého vydání z roku 1931 

 

nakladatelstviplamen.cz

Real time web analytics, Heat map tracking
X

Nejprve se přihlaste

Pouze registrovaní uživatelé mohou kopírovat