Návod na přežití

Co se děje na obloze 2020

Více
13. dub 2020 09:28 #678 napsal Pavel Krajíček
Tak nás v červnu čekají hned dvě zatmění. To první 5. června polostínové zatmění Měsíce a to druhé 21. června prstencové zatmění Slunce. To první je vlastně opozice mezi Sluncem a Měsícem a k němu se přidá Mars do přesné kvadratury na obě tělesa, takže vytvoří přesnou T-kvadraturu. No to nevypadá dobře. Vzpomeňme na silné zatmění v lednu a co následovalo? Koronavirus, ekonomika... aby ta v červnu nebyla nějakým pokračováním.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
17. dub 2020 21:40 #694 napsal Pavel Krajíček
"Připomínáme, že pokud na obloze spatříte skupinu hvězd sunoucích se pomalu od západu k východu, často v jedné linii v pravidelném rozestupu, jedná se o družice Starlink. Předpovědi jejich přeletu nebo živou polohu na mapě nabízí aplikace Heavens Above nebo stejná webová stránka."

zdroj: www.astro.cz/clanky...tyden-2020.html

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

  • Vladislav Brewczyński
  • Avatar uživatele Vladislav Brewczyński
  • Návštěvník
  • Návštěvník
19. dub 2020 19:41 #700 napsal Vladislav Brewczyński
Odpověď od Vladislav Brewczyński na téma Co se děje na obloze 2020
Tento jev jsem zpozoroval už několikrát. Jen mi nesedí ty pravidelné rozestupy. Popíšu příklad: družice ve formaci pravidelného trojúhelníku, družice těsně vedle sebe, několik skupin družic v pravidelných rozestupech, ale mezi sebou velké mezery. Dohromady 61 družic. Pozoroval jsem je tři noci za sebou. Pak by mě celkem zajímalo jestli mohou družice měnit intenzitu záření světla. Například první tři prolétávající družice velmi zvětšily své světlo a intenzitu záření, dalších několik nic, pak v další skupině to udělaly první dvě a ostatní nic, no a v třetí skupině ta první družice a ostatní nic. Zvláštní to jevy :silly:
Podotýkám, že nepatřím k fandům UFO :angry:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
19. dub 2020 19:44 #701 napsal Pavel Krajíček
Já to nějak moc nesleduji. V podstatě jsem to na obloze ještě vůbec neviděl. Dnes o tom zase něco málo píšou:

Družice Starlink, především ty z posledního březnového startu, nyní vídáme večer jako velmi jasnou skupinu hvězd letících oblohou zhruba v řadě za sebou. Někdy některá zjasní a vrhne záblesk jasnější, než Venuše. Zatím jde spíše o zajímavý úkaz, ale až bude podobných vláčků několik desítek, radost z pohledu na ně nás nejspíš přejde. Už teď se stává, že se trefí do míst, která chceme fotografovat. Stopy od družic této jasnosti nelze opravit ani speciálními algoritmy a je jedno, zda jsou na finální dráze, či nikoli. Předpovědi přeletů vám nabídne aplikace nebo webová stránka Heavens Above.
zdroj: www.astro.cz/clanky...tyden-2020.html
Poděkovali: Vladislav Brewczyński, Pavla Obročníková

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
21. dub 2020 11:33 #702 napsal Jaromír Kožehuba
Družice Starlink dostává na oběžnou dráhu společnost Space-X svými nosnými raketami. Tyto družice mají údajně sloužit k satelitnímu internetu. Osobně si myslím, že američané zde mají i jiný účel jak již to několikrát dokázali, například špionáž ale i ničení pozemských cílů z oběžné dráhy, tak jak to známe z amerických filmů, zvlášť když vzpomenu kolik válek ať už přímo nebo nepřímo tato země vyprodukovala. Myslím, že je dobré když člověk o těchto věcech něco ví, ale není dobré když jimi žije. Odvážné a radostné prožívání přítomnosti nám dá mnohem více než se trápit věcmi které jen velmi těžko můžeme sami ovlivnit.
Poděkovali: Zdeněk Hrubý, Jana Vítková, Vladislav Brewczyński, Peter Orolín, Pavla Obročníková

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
21. dub 2020 20:22 #706 napsal Pavel Krajíček
Přes Muskovy družice neuvidíme blížící se asteroid, varují astronomové

Mnoho lidí si v poslední době povšimlo nezvyklého jevu na noční obloze. Světelné řetízky v řadách vedle sebe komplikují pozorování vesmíru. Řadu dotazů na jejich původ dostal v posledních týdnech Astronomický ústav Akademie věd ČR.

„Vláček neboli satelity Starlink společnosti SpaceX pomalu a jistě likvidují nebe. Dnes večer jsem jich viděl alespoň padesát v těsném závěsu za sebou. Až jich bude 12 tisíc, tak můžeme fotografování oblohy zabalit. Odjet do Chile nám nepomůže,“ napsal Bardon.

Starlink skutečně plánuje vypustit 12 tisíc družic a astronomové kvůli tomu bijí na poplach.

Počty satelitů mohou už brzy překonat počet hvězd viditelných ze zemského povrchu, jichž je devět tisíc.


celý článek: www.novinky.cz/veda...nomove-40321176

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
23. dub 2020 17:16 #714 napsal Pavel Krajíček
Kolem Země už létá přes 400 družic Starlink

Soukromá americká společnost SpaceX miliardáře Elona Muska ve středu 22. dubna večer SELČ zdárně dopravila na oběžnou dráhu sedmou sérii 60 satelitů sítě Starlink, která umožní globální připojení k internetu. Kolem Země těchto družic už krouží kolem 420. První stupeň rakety Falcon 9 po vynesení nákladu do vesmíru přistál na plující plošině v Atlantském oceánu...

Počet satelitů Starlink chce Muskova firma rychle zvyšovat – letos se plánovalo s družicemi startovat každé dva až tři týdny, což ale kvůli odkladům nelze. Prozatímní plán počítá s rozmístěním asi 12 000 družic, uvažuje se o pozdějším rozšíření sítě na celkem 42 000 satelitů.

Astronomům se takové úmysly vůbec nezamlouvají – prý to naruší pozorování oblohy, stejně tak se může stát, že kvůli tomu například přehlédneme potenciálně nebezpečný asteroid.

celý článek: www.novinky.cz/veda...arlink-40321602

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
04. kvě 2020 17:44 #728 napsal Pavel Krajíček
Podivné rychlé rádiové záblesky zřejmě pochází z Mléčné dráhy, ukazuje pozorování

Teleskopy po celém světě sdílejí data o elektromagnetickém záření, které pochází ze směru, kde leží neutronová hvězda s extrémně silným magnetickým polem, takzvaný magnetar jménem SGR 1935+2154...

...Že se něco děje s magnetarem SGR 1935+2154, si vědci z rovnou několika observatoří všimli 27. dubna –⁠ stal se mnohem aktivnějším a chrlil více rentgenového i gama záření.

Výtrysky záření se opakovaly stále rychleji, až se od sebe téměř nedaly odlišit. A pak se dostavil záblesk, který zachytil teleskop CHIME v Kanadě. Přestože podobných záblesků zaznamenal už více, tento byl výjimečný zejména svou silou. Brzy ho začala potvrzovat také další pracoviště.

celý článek: ct24.ceskatelevize....zuje-pozorovani
Poděkovali: Tomáš Stodůlka, Jana Vítková, Vladislav Brewczyński, Peter Orolín, Gabriela Erhardtová

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
05. čvn 2020 10:55 #795 napsal Pavel Krajíček
V noci nastane polostínové zatmění, Měsíc bude trochu „začouzený“

Na obloze nad Českem bude v pátek večer možné pozorovat polostínové zatmění Měsíce. Úkaz, při kterém jeho povrch vypadá jako částečně zahalený kouřem, bude tentokrát hůře viditelný, než tomu bylo letos v lednu. Svého maxima dosáhne krátce před 21:30. Znovu bude možné spatřit polostínové zatmění Měsíce z Česka v roce 2022.
článek: ct24.ceskatelevize....rochu-zacouzeny
Poděkovali: Zdeněk Hrubý, Vladislav Brewczyński

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
06. říj 2020 09:18 #992 napsal Oldřich Pružina
Mars je nejblíže k Zemi na dalších 15 let.

V úterý bude Mars nejblíže k naší planetě až do roku 2035. Rudá planeta se k Zemi přiblíží na vzdálenost 62,07 milionu kilometrů. O týden později pak bude v opozici se Sluncem a bude ji možné pozorovat celou noc.
Rudá planeta se v úterý 6. října v 16 hodin a 19 minut přiblíží Zemi na vzdálenost 62,07 milionu kilometrů. Bude tak k naší planetě nejblíže až do roku 2035. Jen o týden později 13. října nastane tzv. opozice Marsu se Sluncem.
Díky tomu, že planeta leží vysoko v souhvězdí Ryb, je možné ji sledovat mimořádně vysoko nad obzorem.


tn.nova.cz/clanek/m...pozorovani.html

Velmi blízko Zemi byla planeta Mars také právě v době dlouhé trojské války. I opozice k Slunci napovídá, že půjde o další krok v již probíhajícím světovém soudu.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
24. říj 2020 15:31 #1034 napsal Marek Antal
Odpověď od Marek Antal na téma Co se děje na obloze 2020
Po kométe C/2020 F3 Neowise, ktorú mohla verejnosť vidieť v lete aj voľným okom, družica Neowise objavila ďalšiu kométu.

www.imeteo.sk/clano...NTs2MQtCEegZsz8

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Návštěvy

Dnes:86
Včera:170
Právě přítomno
1
online

Celkem členů

116 registrovaných
0 dnes
0 včera
1 tento týden
2 tento měsíc

Poslední videa

Návod na přežití

Zachvívání je v této době zesíleno za účelem velké očisty a vychází z všemohoucnosti Boží! Neodolatelně nutí proto každého tvora harmonicky se spoluzachvívat, nebo zahynout v divoké bolesti nejnesmírnějšího zoufalství, které povstane jako následek zatvrzelé svévole v beznaději, kterou s sebou přinese každé konečné poznání falešných cest bez vyhlídek na návrat. Snažte se z toho důvodu osvojit si vědění o Pravdě, která vám poskytuje oporu a bez oklik vede k cíli. 

Abdrushin

 

(celý návod na přežití)

 

Motto

 V blízké době zmohutní toto vyzařování tak, že ve velmi mnoha případech přijde zpětné působení ihned, bezprostředně! To jest ta moc, která brzy poleká pozemské lidi, a které se pak v budoucnosti budou muset obávat! Ale jenom ti se mají doopravdy co obávat, kdo činili bezpráví.

 

Abdrushin

 

Svatý Boží soud

 

Pak přijde zděšení, stud a bázeň, bezmocnost, zoufalství nad sebou, když poznají, že v dosavadní šílené rozumové ješitnosti často považovali za správné to, co bylo opakem toho, co od nich požadovaly zákony Boží. Uvidí, že až dosud žili jen svým vlastním přáním a sloužili tak plíživému temnu místo Světlu. Ba ještě víc, že vůbec nechtěli sloužit, ale jen vládnout za každou cenu, přičemž propadli povrchnosti, která nutila ducha k lenosti.

Budou zmateni sami sebou, právem budou pochybovat o schopnosti svého úsudku a tím propadnou úplné beznaději.

Mezitím se ale bude ustavičně ozývat dunění jejich hroutících se falešných děl, budou znovu a znovu burcováni, aby ve své sklíčenosti nemohli podlehnout únavě, ale aby v trvalém prožívání konečně poznali to, co je Pravda a co jim přinese záchranu...

 

číst celou přednášku

Prodej Poselství Grálu

Nový český překlad necenzurovaného německého vydání z roku 1931 

 

nakladatelstviplamen.cz

Real time web analytics, Heat map tracking
X

Nejprve se přihlaste

Pouze registrovaní uživatelé mohou kopírovat