Návod na přežití

Existencia prasemena

Více
25. čvn 2020 13:30 #836 napsal Pavol Štrba
„Existenci prasemene není schopen popřít dokonce ani fanatický pochybovač, a přece nemůže být spatřeno pozemským zrakem, protože je jinohmotné, z „onoho světa“. Jmenujme ho klidně opět jemnohmotné.“

Asi som v škole nedával pozor. Vie mi niekto povedať ako mám chápať uvedenému citátu z prednášky č.20 s názvom Posledný súd (niekde v strede). Čo si pod tým nevedomý, pochybujúci ale aj my ostatní máme predstavovať? Mňa napadla len fylozofická definícia éteru, ktorá však zrejme nestačí. Bola tiež nepotvrdená hypotéza fyzikálneho éteru, substanicia vysvetľujúa šíranie svetla. Zamýšľal sa nad tým niekto? Ak je to take samozrejmé, že to nie je schopný poprieť ani fanatický pochybavač, tak čo to je?

Vopred ďakujem za prípadnú odpoveď.

PS: Moju otázky myslím úprimne bez postranných úmyslov.
Poděkovali: Zdeněk Hrubý

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
25. čvn 2020 23:07 #837 napsal Marek Antal
Odpověď od Marek Antal na téma Existencia prasemena
Dobrý deň,

Odpíšem Vám, ale určite vám nepoviem ako máte chápať uvedený citát. Ak hľadáte odpovede, viete ako to chodí, "kto hľadá, nájde."

Citát hovorí: Existenciu prasemena nie je schopný poprieť (žiaden z ľudí) dokonca ani fanatický pochybovač,...

Alebo viete o niekom?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
25. čvn 2020 23:11 #838 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Existencia prasemena
V dětství mi otec řekl: Kdyby na počátku nic nebylo, tak by nemohlo něco vzniknout... od té doby jsem neměl klid.... tedy dokud jsem nenašel.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
26. čvn 2020 07:43 #839 napsal Pavol Štrba
Odpověď od Pavol Štrba na téma Existencia prasemena
Posolstvo som čítal pred asi 15-timi rokmi, cenzúrovanú verziiu. Vďaka karanténe a pracovnému útlmu som sa k nemu opäť vrátil. (Niekto by si mohol myslieť, že vírus je požehnaním.) Opakovaním prichádzali aj state, ktoré mi nedávali zmyslel a vyvolali spomienky na pochybnosti, nemnohé ale predsa. K môjmu prekvapeniu som prišiel k infomáciám o manupulácii s pôvodným textom. Kde boli nejasnoti a pocit nedávania zmyslu? Ako keby som nemusel zapojit logickú časť mojej mysle, ako by som citil to, čo tam nesedelo. Tieto problémové state sa kryjú s tým, čo je v posolstve navyše. Samotné prehodenie poradia mi nerobilo až taký problém. Tak som teraz opäť pred posoltvom, majúc znalosť o pôvode autora a o zásahoch do Jeho diela a odhodlanosť popasovať sa s každou nejasnosťou. V origináli je ojedinelé násť niečo čo by si snáď protirečilo alebo by sa nedalo pochopiť jednoznačne. Snáď nebude nikomu prekážať ak sa o práve takýchto statiach zmienim.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
26. čvn 2020 09:39 #840 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Existencia prasemena
Technická pro moderátory:
Tyto diskuze v kategorii Poselství Grálu jsou moderované. To znamená, že pokud jste moderátor, tak vám přijde email jako oznam o novém příspěvku. Pokud na odkaz v emailu kliknete, ale nejste zde momentálně přihlášení, tak onen příspěvek neuvidíte, dokud jej nějaký přihlášený moderátor neschválí. Musíte se přihlásit a až poté příspěvek uvidíte a poté se rozhodnout jestli schválit nebo pokud si nejste jistí, tak nedělat nic. Ale příspěvky obecně slušné a věcné můžete schvalovat. Samozřejmě pokud vloží příspěvek moderátor, tak nepodléhá schvalování. I proto máte někteří k této kategorii moderátora, abyste mohli odpovídat a nemusely vaše příspěvky čekat na schválení. Tedy jedná se o některé členy z kruhu Náš tým.
Nejsem si teď jistý, jestli poté co příspěvek nějaký moderátor schválí, tak jestli nepřijde ještě jednou znovu email. Mně chodí denně tolik emailů, že se v tom už neorientuji.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
26. čvn 2020 11:01 #842 napsal Pavol Štrba
Odpověď od Pavol Štrba na téma Existencia prasemena
Chápem a už som to aj postrehol. Z môjho pohľadu je to v poriadku. Možno menej pružné, ale prospečné. Už ani neopravujem gramatické chyby v mojich príspevkoch, nechcem zbytočne zaťažovať dvakrát jedným príspevkom.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
26. čvn 2020 12:18 #843 napsal Gabriela Erhardtová
P. Štrba napísal :

"Už ani neopravujem gramatické chyby v mojich príspevkoch, nechcem zbytočne zaťažovať dvakrát jedným príspevkom."

Príspevok je možné skontrolovať ešte predtým ako je odoslaný, aby sa prípadné chyby mohli
opraviť....
Našou úlohou je aj pestovať zmysel pre krásu ....a to aj vo vyjadrovaní, či písaní.....

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Návštěvy

Dnes:86
Včera:170
Právě přítomno
1
online

Celkem členů

116 registrovaných
0 dnes
0 včera
1 tento týden
2 tento měsíc

Poslední videa

Návod na přežití

Zachvívání je v této době zesíleno za účelem velké očisty a vychází z všemohoucnosti Boží! Neodolatelně nutí proto každého tvora harmonicky se spoluzachvívat, nebo zahynout v divoké bolesti nejnesmírnějšího zoufalství, které povstane jako následek zatvrzelé svévole v beznaději, kterou s sebou přinese každé konečné poznání falešných cest bez vyhlídek na návrat. Snažte se z toho důvodu osvojit si vědění o Pravdě, která vám poskytuje oporu a bez oklik vede k cíli. 

Abdrushin

 

(celý návod na přežití)

 

Motto

 V blízké době zmohutní toto vyzařování tak, že ve velmi mnoha případech přijde zpětné působení ihned, bezprostředně! To jest ta moc, která brzy poleká pozemské lidi, a které se pak v budoucnosti budou muset obávat! Ale jenom ti se mají doopravdy co obávat, kdo činili bezpráví.

 

Abdrushin

 

Svatý Boží soud

 

Pak přijde zděšení, stud a bázeň, bezmocnost, zoufalství nad sebou, když poznají, že v dosavadní šílené rozumové ješitnosti často považovali za správné to, co bylo opakem toho, co od nich požadovaly zákony Boží. Uvidí, že až dosud žili jen svým vlastním přáním a sloužili tak plíživému temnu místo Světlu. Ba ještě víc, že vůbec nechtěli sloužit, ale jen vládnout za každou cenu, přičemž propadli povrchnosti, která nutila ducha k lenosti.

Budou zmateni sami sebou, právem budou pochybovat o schopnosti svého úsudku a tím propadnou úplné beznaději.

Mezitím se ale bude ustavičně ozývat dunění jejich hroutících se falešných děl, budou znovu a znovu burcováni, aby ve své sklíčenosti nemohli podlehnout únavě, ale aby v trvalém prožívání konečně poznali to, co je Pravda a co jim přinese záchranu...

 

číst celou přednášku

Prodej Poselství Grálu

Nový český překlad necenzurovaného německého vydání z roku 1931 

 

nakladatelstviplamen.cz

Real time web analytics, Heat map tracking
X

Nejprve se přihlaste

Pouze registrovaní uživatelé mohou kopírovat